by
on
under
Permalink

Ucz się języków słuchając muzyki!

Ucz się języków obcych słuchając muzykiWchodzisz do sklepu słyszysz piosenkę i wpada Ci w ucho. Jedziesz samochodem, włączasz radio a tu znowu przebój. Oglądasz film, a tu w tle ulubiony kawałek. Czemu by nie wykorzystać tych wszystkich okazji do utrwalenia znajomości języków obcych!?

Muzyka oddziałuje na nas bardzo mocno i bardzo często. Niekiedy chciałoby się ją samemu zanucić, może nie całą, może przynajmniej refren lub najbardziej charakterystyczny kawałek, ale do tego wypadałoby znać chociaż fragment tekstu, który nierzadko jest w obcym języku. Trudno jednak nauczyć się całej piosenki od A do Z. Na tej stronie chcemy pomóc opanowywać język obcy wyłącznie poprzez analizę krótkiego kawałka piosenki.

Postaramy się codziennie lub prawie codziennie zamieszczać tu:

  • Odnośnik do przeboju na YouTube
  • Fragment tekstu piosenki w oryginalnym języku
  • Tłumaczenie tego fragmentu na język polski
  • Tłumaczenie trudniejszych słów pojawiających się w tym fragmencie

Opanowanie 4 linijek tekstu przebojowej, melodycznej i porywającej piosenki nie powinno być żadnym problemem. Dołącz do naszego kursu językowego opanowując codziennie inny kawałek piosenki.

Zaczynamy dzisiaj 22 czerwca 2013. Zobaczymy jak dużo z naszych planów się powiedzie.

Strona korzysta ze zdjęć FreeDigitalPhotos.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>