by
on
under
Permalink

Ograniczenie czasowe używania komputera przez dzieci

LimitNaKomputerLogoMiło nam, że ucząc swoje dziecko języków obcych chętnie korzystasz z nowinek technologicznych. Już nie tylko komputer, ale i telefon, telewizor, tablet, Google, YouTube, Gmail…. i wiele innych pozwalają naszym dzieciom lepiej poznawać świat.

Chyba jednak każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że co za dużo to nie zdrowo. Dlatego warto wprowadzić ograniczenie na czas spędzany przy komputerze dla dzieci.

Polecamy prosty program, który pomoże w ograniczeniu czasu dostępności komputera dla dzieci. Limit na komputer pozwala na:

  • Zdefiniowanie limitu czasu przez jaki komputer jest dostępny dla dziecka. Ograniczenie czasowe może być inne na każdy dzień tygodnia.
  • Wydrukowanie kuponów przedłużających ten czas. Możesz takimi kuponami motywować dziecko do lepszej pracy w szkole, aktywności fizycznej lub pomocy w domu.
  • Wylogowanie dziecka, jeśli przekroczy czas. Dziecko może wykorzystywać swój czas na komputerze kiedy zechce, ale jeśli go przekroczy komputer wyloguje go.

Ograniczenie czasowe dla dziecka możesz definiować na Windows XP, Vista, 7 lub 8, zarówno na tzw. wersji 32- jak i  -64 bitowej.

Zobacz już teraz, jak działa Limit na komputer na YouTube! (Tutaj znajdziesz komplet filmów)

Jak zdefiniować dzienne ograniczenie czasowe używania komputera dla dziecka Hit

Jak wygląda przerywanie sesji użytkownika, który przekroczył limit Hit

Jak wydrukować kupony przedłużające limit czasu dla dziecka Hit

Jak przedłużać czas przy użyciu kuponów z kodami Hit